Jak dobrać narożnik?

Jak dobrać narożnik?

Jak dobrze dobrać narożnik pod Twoje potrzeby?

Narożnik z racji swojej ogromnej funkcjonalności, jest bardzo popularnym meblem, dlatego ich wybór w sklepach jest niezliczony. Wybór narożnika nie powinien być pochopny. Przy szukaniu warto zwrócić uwagę na inne kwestie poza świetnym designem. Przedstawiamy kilka wskazówek, którymi warto się kierować podczas zakupu narożnika.

Rozmiar narożnika

Po pierwsze musimy pamiętać, że narożniki zajmują sporo miejsca w pomieszczeniu. Musimy ocenić jak duże jest nasze pomieszczenie - im większe, tym pozostaje nam więcej możliwości. Źle dopasowany narożnik, nawet ten najpiękniejszy, nie będzie się prezentował dobrze, gdy zabraknie przestrzeni.

Jeśli nie jesteś pewny, ułóż gazety na miejscu, w którym dany mebel miałby się znajdować i sam oceń jak będzie się on prezentował po zakupie.

Jeśli już wiesz na co możesz sobie pozwolić z rozmiarem, zawęższmy nasz krąg poszukiwań o kolejny krok

Rodzaj narożnika

Musimy określić do czego narożnik ma nam służyć, jaka będzie jego funkcja. Praktycznie rzecz biorąc może być on Twoja kanapą, fotelem, łóżkiem, pojemnikiem na pościel - bądź kurtki zimowe. Większość narozników posiada funkcję spania - są wygodne w rozkładaniu i składaniu, co nie zajmuje wiele czasu. Jeśli więc często odwiedzają Cię znajomi i rodzina zawsze warto mieć dodatkowe miejsce do spania w domu. Narożniki z półkami są świetnym rozwiązaniem nowoczesnych salonów - domowe biblioteki stworzone na półkach narożników wyglądają wręcz fenomenalnie i dodatkowo zyskujesz dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu!

Rodzaj tapicerki

Wybór materiału obicia jest chyba najcięższym elementem całego procesu. Każdy materiał inaczej się zachowuje i inaczej wygląda. Źle dobrana tkanina może zepsuć nawet najpiękniejsze wnętrze - bądź odwrotnie nadać mu nowe życie!

Jakie mamy możliwości?

Największą popularnością cieszy się mikrofibra - jest bardzo odporna na plamy, aksamitna i przyjemna w dotyku nadaje wnętrzom luksusowego charakteru. Jednakże jeśli posiadamy psa - może stać się uciążliwa przez swoją słabą odporność na brud i kurz.

Skóra i jej zamienniki

Nic nie oddaje tak elegancji jak skórzana sofa - dodatkowo jest bardzo wytrzymała na zabrudzenia. Po odpowiedniej impregnacji będzie służyła przez wiele lat a jej pielęgnacja jest banalnie prosta!

Dodatkowo pamiętajmy, że salon to serce naszego domu - dlatego przy wyborze narożnika powinniśmy się kierować nie tylko funkcjonalnością i wygodą, ale nie możemy zapomnieć o walorach estetycznych, które dopełnią charakter całego pomieszczenia.

Dlaczego Onie.pl

Nasze meble zamawiasz bezpośrednio w fabryce wytwórcy. Nie trafią do Ciebie z salonów wystaw meblowych, naprawione po reklamacji czy po leżakowaniu w magazynie przez długie miesiące. Każdy mebel powstaje bezpośrednio na Twoje zamówienie i jesteś pierwszą osobą, która na nie siada.

 Tam gdzie kontakt z producentem jest uciążliwy a reklamacja niepewna, z nami nie masz tego problemu. Wystarczy, że zgłaszasz reklamację a rozwiązaniem problemu zajmujemy się my. Negocjujemy, organizujemy i dokonujemy zwrotów jeżeli sytuacja tego wymaga. Ty możesz spać spokojnie.

Kupując w Onie.pl, otrzymujesz swojego opiekuna, którego zadaniem jest nadzór Twojego zamówienia tak aby przebiegło jak najszybciej bez najmniejszego problemu. Jeżeli jednak takowe się pojawią, Twój opiekun sam zajmie się jego rozwiązaniem. 

Płacisz tylko za produkt. Nie musisz się zastanawiać ile trzeba dopłacić i jaki jest to finalnie koszt. Dostawa jest darmowa. Zawsze.

Twoi specjaliści